Cao , ja sam Tatjana :)

Ovom pricom volela bih da pozdravim sve clanove ove organizacije i da podrzim ljude sa dobrom voljom da u Srbiji podstaknu nase mlade ljude da razmisljaju vise “out of the box” i koriste internet i poznanstva u bolje svrhe.

Ja sam jedna od onih koja je otisla “trbuhom za kruhom” u nadi da pronadjem bolje uslove za svoje dete.

Da razjasnim , svoje dete nisam rodila u Srbiji. Nisam otisla samo zbog vece plate , vec sam zelela da pruzim svom detetu bolju zdravstvenu pomoc i bolje mogucnosti obrazovanja . Upravo o tom obrazovanju je rec , koje ovde toliko zelimo - povezivanje teorije sa praksom.Isto tako postoje mogunosti doskolovanja u bilo kom razdoblju zivota sa finansijskom podrskom , neke od tih mogucnosti koristim i ja.Po mom misljenju to nedostaje Srbiji , jer su neki upisali skole koje su im bile namenute i sada se snalaze sa time sto imaju , umesto da nadju ono sto ih zapravo zanima i prekvalifikuju se .

Ne mislim da nasa deca ovde nemaju mogucnost obrazovanja ili zdravstvene pomoci , samo mislim da je vreme da se ponesto tu promeni.

Dok se moje dete nije rodilo nisam bila svesna toga koliko vremena ja zapravo dnevno gubim na drustvenim mrezama.Da sam samo to vreme potrosila istrazujuci nesto korisno , gde bih ja sad bila hehe. Ali naucila sam svoju lekciju i ne zelim da se mom detetu isto to desi . Ova organizacija moze kroz radionice da nauci nasu omladinu novim stvarima , poveze sa ljudima i da pomogne da nauce vestine koje ih zanimaju.Zato sam ja tu ,da podrzim program gde se nasa deca i mladi nece osecati izgubljeno kad zavrse skolu , nego ce jedva cekati da osvoje svet sa svojim talentima i mogucnostima.

Toliko zasad od mene , prijatan dan svima . :slight_smile:

Zdravo @Tatjana ! Da li ste učestvovali na nekoj od dve radionice - u Bečeju ili u Beogradu? Možda smo se sreli i ne sećam se.
Da ste bili tamo, zanima me da li imate jednu ili dve stvari koje ste naučili i mislite da bi bile korisne u obrazovnom programu? Ova vrsta unosa će vam pomoći da shvatite koje su mogućnosti da zajedno napravite nešto.

Cao, Tatjana!
Dobrodosla u nasu zajednicu!
Drago mi je da cujem i drugu vrstu price, tj razloga za odlazak odavde. Takodje razmisljam o tome i iz istog razloga. Ne zato sto mislim da je ovde nemoguce ziveti, zivim ja jako lepo ovde vec upravo to- sirina i sloboda izbora i promena (na sebi) koje ovde i dalje predstavljaju bauka. cela moja rodbina je u inostranstvu i znam da je sasvim normalna stvar sa 45 reci “E meni se vise ne radi ovo sto sam radila poslednjih 20 godina, ajde da radim na tome i promenim profesiju”
Licni prostor, licna interesovanja i imati kontrolu nad svojim zivotom je ovde… ne znam koji termin bih upotrebila.
A na kraju krajeva, apsolutno ne zelim da se moja deca osecaju kao gradjani jedne drzave. Moja deca su stanovnici planete Zemlje i ne zelim da ih iko prisvoji. Oni su svoji ljudi, a ne svojina neke ljudske izmisljotine.
Da ne ponavljam Noemine reci, ali i mene zanima isto! :slight_smile:

Cao @noemi i @TamaraVuk .
Bila sam na radionici u Beceju . Zao mi je sto se nije malo vise ljudi odazvalo , ali radicemo na tome za sledeci put. Drago mi je sto sam bila jer , verovali ili ne, teme o kojima se tamo pricalo prolaze mojoj drugarici i meni skoro svaki dan kroz glavu , a nismo imale sa kime to da podelimo. A sada mozemo kroz diskusiju te teme da prosirimo. :slight_smile:

Ljudi su ovde zauzeti sitnicama i brigama , naucili su da zive stil zivota “ kuca - posao , posao - kuca “. Volim sto se ovakve radionice desavaju jer smatram da je jako vazno da posadimo seme/ideju da ljudi uvide da sve pocinje od njih samih . Mi moramo biti ta promena . :slight_smile:

2 Likes