Jaka jest Twoja motywacja do organizacji Otwartego Forum?

Hej, chciałbym Was podpytać o Wasze motywacje dotyczące organizacji Otwartego Forum 20.11.2019. Ja już zacząłem intesnywnie wewnętrznie nad tym pracować i uruchamia mi się masa rzeczy. Chętnie się z Wami nimi wkrótce podzielę. Jedną, bardzo silną matywacją dla mnie w tym momencie jest wejście w energie lidera, który moblizuje ludzi do działania w imię wartości, w które wierzę. To dla mnie nowe, tzn. pierwszy raz świadomie w to w ten sposób wchodzę. Najlepsze, że w zasadzie wcale o to nie prosiłem, to mnie samo “znalazło”, a dla ścisłości nie pozwalało funkcjonować, dopóki tego nie wniosłem tego świadomie do naszego świata. A Wam co się uruchamia? Jakie pokłady w Was drzemią? Obawy może? @Saloo?

Jesli coś robic dla dialogu w kraju nad Wisłą to wlaśnie to: platformy takie jak ta, wydarzenia takie jak Otwarte Forum.
Znamienne jest ze Forum polegac ma na usłyszeniu sie nawzajem a ja chwilowo mierze sie z tym czy i jak zostanie uslyszany moj poprzedni post. Czy rownoczesnie wyrazilem sie szczerze i z poszanowaniem glebokiej demokracji.

Z racji wykonywanego zawodu zastanawiam sie też na ile moge sobie pozwolic na szczerość, na ile deklarowac sie po którejś ze stron. W jakim zakresie moja ranga bedzie mi w calym przedsięwzięciu pomagać w byciu swobodnym a na ile bedzie ode mnie wymagać wiekszej uważności na to co powiem/napiszę lub usłyszę/przeczytam

2 Likes

@Saloo przede wszystkim jesteśmy ludźmi (terapeuta też człowiek) i są w nas te wszystkie, czasem przeciwstawne emocje, co z resztą jako terapeuta wiesz lepiej ode mnie. Powiem tak, tu nic nam nie grozi, ale chciałbym, żebyś poczuł się komfortowo i pisał tyle na ile chcesz. Wydaje mi się, że nie da się usłyszeć innych nie usłyszawszy wcześniej wyraźnie siebie. Na tym forum, tylko administratorzy muszą być obiektywni. Myślę, że to ważny element przygotowań do OF. Tylko obrażać innych nie wolno ;D

1 Like

Moja motywacja do udziału w Forum wynika z troski o Polskę i długiej działalności opozycyjno-intelektualno-duchowej. Działam z kobietami i tworzymy Krąg Siostrzeństwa. naszą odpowiedzią na kryzys wartości i zapędy dehumanizacyjne obecnych bezdusznych władz, jest wskrzeszenie wartości holistycznych: miłość, szacunek, współodczuwanie, uważność, wsparcie, wspólnota, wolność, inspiracja, współpraca. Prowadzimy akcję: Obejmiemy Polskę Kręgiem Kobiet, chciałabym o tym opowiedzieć na Forum

Motywacją do wzięcia udziału w forum jest po prostu poznanie nowych ludzi i lepsze zrozumienie ich. Jak widzę w Forum będzie uczestniczyć sporo osób z zupełnie innym doświadczeniem i spojrzeniem na świat niż ja. Dlatego też podczas takiego spotkania z pewnością dowiem się czegoś np. o funkcjonowaniu NGO’s, inicjatyw społecznych czy kulturalnych. Forum będzie też okazją do konfrontacji, ale takiej pozytywnej, swoich poglądów i lepszego ich zrozumienia.