Navázání přátelství s kambodžskou rurální komunitou

Ahoj vespolek, tohle bude asi náš poslední post z cestování.

Na závěr našich cest po Kambodži jsme se rozhodli vypravit do oblasti tropických lesů na jihozápadě Kambodži. Kde se nachází nespočet národních parků a celkově hodně přírodního bohatství. S kamarádem @zalesjan jsme se tedy rozhodli tohle místo prozkoumat trochu do hloubky. Jedak jsme se těšili, že zase uvidíme Snad nějaká divoká zvířata a jednak nás zajímal život místních komunit.

Hned jak jsme vystoupili z vypunkovaný dodávky na hlavní silnici, tak jsme málem šlápli na Kobru. asi dvě minuty nato jsme zahlédli dva zuborožce - krásný zvířata podobný jihoamerickým tukanům. Řekli jsme si, že tohle docela dobře začíná, ale bohužel už jsme další hodně za jinak zvířata v dalších třech dnech neviděli. ale popořadě. Nejdřív jsme pokračovali pěšky asi 10 km od hlavní po prašné cestě. scenerie byly úchvatné. všude les občas nějaká krajina, kde se mísila step a les. Jak jsme si říkali, že dojdeme celou cestu až k vesnici, tak ejhle. Jako již tradičně nás prvotní pohled do mapy trochu zmátl. a vesnice nebyla 14 km od Hlavní cesty ale spíš 28. takže jsme byli rádi, že dvěma mladým mužům na motorce se nás zželelo, a i přesto že vezli několik pytlů rýže, dokázali nás nějak vměstnat na svoje motorky. pak už věci nabraly rychlý spád. Nejdřív nás odvezl k sobě domů. tam jste se pokoušeli nějak komunikovat o tom, co tam děláme, jak dlouho zůstaneme, kde chceme spát (nevíme, je nám to jedno) a podobné věci. Nicméně rukama nohama to nějak dřelo. Pak se objevil nějaký Random týpek na motorce v dresu Chelsea a odvezl nás oba na své motorce na policejní stanici. tam byly věci chvíli taky docela chaotické. Nicméně brzy se ukázalo, že úmysly policistu jsou přátelské. nabízí nám brzy jídlo cigarety a houpací sítě na přespání. takže do vesnice Thma Bank, kterou jsme náhodně vybrali na mapě uprostřed zeleně vyznačeného pásu Země, jsme se nějak dostali.

Další den jsme pokračovali do nějaké další vesnice, na doporučení policistů. Tam už si nás rozebrali místní. Vozili nás na motorce po po vesnici, přivezli nás k vodopádu, k místní loděnici a na závěr na svatbu. Čímž byl náš osud až do večera zpečetěn. Po společensky náročné návštěvě svatby jsme rozbili spaní na pobřežních kamenech u vodopádu. No romantika jako sviňa. Akorát se teda celou noc blýskalo (My byli samozřejmě na eventualitu deště naprosto nepřipraveni) a jednoho z nás klasicky postihla hnačka. Jinak ráno jsme museli samozřejmě zase na svatbu a pak už jsme museli zase zpátky do civilizace, abychom nabrali směr Thajsko. Odkud nám už za pár dní letí letadlo. Zvířat jsme tedy neviděli zas tak moc, ale komunity jsme si užili až až. Takže Konec dobrý všechno dobré!

Zdarec!

Diky diky. Ja jeste pridavam 3 fotky ze svatby.

Tohle jsem teda zamáslil, že jsem tam nejel:(