Ostatnia nagroda w 2019 roku

Hej hej,

Witam was wszystkich w nowym roku i nowej dekadzie, mam nadzieję, pełnych energii, optymizmu i planów na nadchodzące lata.

Chciałabym podzielić się z wami dobrymi wieściami - zdążyliśmy jeszcze w 2019 roku przyznać ostatnią obiecaną w polskiej społeczności nagrodę, która powędrowała do @Pepe - i dołączył on tym samym do zacnego grona kobiet, jakie dostały nagrody wcześniej: @ALaAl i @pwawrzynczyk.

Dlaczego wybraliśmy Pepe? Jak mało kto, włożył on czas i energię w rozmowę z różnymi osobami dzielącymi się swoimi historiami na platformie. Założeniem tej nagrody było znalezienie osób, które nie tylko napiszą coś o sobie, ale staną się częścią społeczności i pomogą nam lepiej zrozumieć polskie realia. Jako lewaczka, mam swoje ograniczenia i filtry, więc tym bardziej ucieszyłam się z możliwości wejścia w dialog z kimś, kto nie podziela moich poglądów, ale potrafi z szacunkiem, merytorycznie dyskutować o kwestiach politycznych i światopoglądowych. Nauka dialogu ponad podziałami jest niezwykle trudna, ale to jedna z umiejętności, które jako społeczeństwa, i ludzkość w ogóle, musimy nieustannie rozwijać i szlifować.

Marzenie to jest wyraźne w wielu historiach, które nam opowiedzieliście na edgeryders - chcemy umieć ze sobą być. Tylko jak?

Dziękuję za wyróżnienie. Było mi naprawdę fajnie móc poczytać i popisać tutaj nieco. Mogłem przyjrzeć się innym punktom widzenia, ale w wielu historiach widziałem samego siebie, a przynajmniej cząstki życia mojego i moich bliskich. Czasem mogło mi się podnieść nieco ciśnienie, kiedy widziałem wpisy z tzw. “lewackiej” strony (kurczeta jak ja nie lubię tego określenie), ale o to właśnie przecież w tym chodziło, żeby móc wejść w dyskurs z kims o odmiennych poglądach :slight_smile: Była to zacna przygoda. Dziękuję!

2 Likes

Hi Pepe, congratulations from me too, I only regret not having been able to read everything and interact in Polish,

Would it be OK with you if we invite you to an community call with others who are active in Wellbeing in Europe across the different countries? The call should happen ealry February, but I will get back to you.

Thank you again, great great contributions!

Thank you a lot.
Actually, I don’t know what “community call” is, but yeah, I think, I could be “in” :slight_smile:
Greets

1 Like

Like a community meeting - but online because we are in different countries. We normally use zoom (a tool like skype) and we announce it ahead of time and we open the meeting to those in the community who wish to join. It will have an agenda so you will be able to see if it interests you!
I will message you directly with info, so no worries! Thanks!

1 Like