Poznajcie polski zespół POPREBELSÓW

Cześć!

No więc w tamtym tygodniu z radością zamknęłam długi proces rekrutowania naszych superbohaterów polskiej działki Wellbeing, umówiłam się na rozmowę z Asią i Mikołajem i teraz chciałabym wam ich przedstawić:

65393785_1014160692257399_3841464813066649600_n

Aśka jest aktywistką z Lublina, która niedawno przeprowadziła się do Warszawy - pracuje teraz dla Kongresu Kobiet i jednym z elementów jej pracy są wizyty w różnych częściach Mazowsza i spotkania z kobietami-aktywistkami (popraw mnie, jeśli gadam od rzeczy @AskaBednarczyk). Jest też weteranką kulturalnej sceny w Lublinie, z dziesiątkami zorganizowanych wydarzeń - koncertów, festiwali, spotkań. “Demakijaż”, czyli jedyny feministyczy festiwal filmowy w Polsce, to jeden z jej ważniejszych pomysłów i z sukcesem rosnących projektów. Prywatnie koneserka muzyki, znawczyni punka, czyta książki o straight edge. Fajna geekówka :slight_smile:

65657534_1090115344517889_738296507291140096_n

Mikołaj aka @Mikomann jest z kolei tatą i narzeczonym (może nie od tego powinnam zaczynać), który studiuje i pasonuje się psychologią procesu - temat kompletnie mi wcześniej nieznany, dopóki nie pojawił się na mojej mapie Mikołaj :slight_smile: Lubi też Berlin, mój obecny dom, gdzie mieszkał wcześniej kilka lat - czasamy gadamy o dzielnicach i ulicach, które szczególnie lubimy. Odkrył w sobie po latach migracji miłość do Polski, i stacjonuje teraz w Warszawie z rodziną. Szczególnie zainteresowało mnie jego systemowe podejście do patrzenia na społeczeństwo, które świetnie wpisuje się w naszą retorykę w ramach Wellbeing: jednosktowe problemy są raczej symptomami bardziej skomplikowanych procesów i tendencji, i trzeba im się przyjrzeć, żeby móc je zdiagnozować i wyleczyć. Liczę na to, że uda mi się od niego nauczyć conieco o tej nowej mi dyscyplinie.

Co planujemy w najbliższych miesiącach?

  1. Zorganizować cykl ciekawych wirutalnych kawiarenek - zaplanujemy kilka ciekawych tematów, które miejmy nadzieję przyciągną różnorodną publiczność. Proponowałabym wrzucić w komentarzach kilka pomysłów na pytania, pod którymi możemy je reklamować, np. Czy boisz się wysyłać swoje dzieci na lekcje katechezy? Jak dbamy o starszych w XXI wieku? etc

  2. Mikołaj i Asia mają swoje strategie szukania rozmówców: zaproszenia na kawy, wystawianie stolików przy większych wydarzeniach i nagrywanie rozmów, rozpoznawanie wśród znajomych i rodzin, kto jak głosuje…

  3. Zorganizujemy wydarzenie, którego data i miejsce są do ustalenia. Bardzo mi sie podoba pomysł @Mikomann, który chce, żebyśmy wystawili stolik w Wawie na 1 sierpnia (rocznica powstania warszawskiego) i na nim zbierać głosy, a ostatni event ustawić na 11 listopada - czyli jeden z najintensywniejszych dni w Polsce, święto niedpodległości, które może w sumie skorzystałoby z obecności jakiegoś nowego forum, obok gigantycznych patriotycznych przemarszy.

No i będą też z nami dyskutowali na platformie o życiu w Polsce, na co czekam z niecierpliwością.

Witamy was oboje w drużynie!

2 Likes

Świetnie cię poznać, @mikomann i @AskaBednarczyk! Oboje macie imponujące życiorysy i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć wyniki waszej pracy. (Tłumaczę to za pomocą tłumacza google, więc nie mam pojęcia, jak to będzie czytane po polsku;)).
Jestem częścią zespołu zajmującego się komunikacją dla Edgeryders - i wspaniale będzie rzucić światło na znalezione historie.

Cześć, bardzo się cieszę, że mamy więcej członków zespołu :slight_smile:
Teraz, gdy wiesz więcej o swojej pracy, celach i celach tego projektu POPREBEL, jakiej pomocy potrzebujecie od reszty z nas? Czy możemy wam pomóc w poszukiwaniu ludzi i historii?


Hi you two, I’m very happy that we have more team members :slight_smile:
Now that you know more about your work, objectives, and the goals of this POPREBEL project, what do you think you would need help with, from the rest of us? Can we support you in the search for people and stories?

Hej rebelsi! czy możecie rzucić okiem na ten post i dać znać, co z kawiarenkami, i może powiedzieć Noemi, co możemy więcej dla was zrobić? @Mikomann @AskaBednarczyk

Hej!
Bardzo miło Was wszystkich poznać, bardzo się cieszę za możliwość dołączenia do zespołu i dzięki za wsparcie!
Natalia, coż za wnikliwy opis mnie, wszystko się zgadza! Nieźle, że wypatrzyłaś książkę o Straight Edge na mojej półce. Jedna mała poprawka - projekt dla kobiet, który koordynuje odbywa się w województwie łódzkim, a nie na Mazowszu :slight_smile: .
Jeśli chodzi o wsparcie: tak jak napisała Natalia jestem nowa w Warszawie, mam tu pracę stacjonarną w niepełnym wymiarze godzin i trochę mniej znajomych niż w Lublinie. Jeśli ktoś z Was ma dostęp do grup lub osób, z którymi warto byłoby przeprowadzić wywiady w Warszawie będę bardzo wdzięczna za kontakt. Myślę, że gdy znajdę punkt zaczepienia wszystko po prostu się rozpędzi. W Lublinie mam już zaplanowanych kilka spotkań, niestety praca stacjonarna w Warszawie nie pozwala mi na ciągłe wyjazdy i zaplanowane spotkania będą musiały poczekać do początku sierpnia, a nie chcę czekać z założonymi rękami :slight_smile: .
Za mną już pierwsza rozmowa w Warszawie - historia zostanie dodana niebawem.
Pomysł kawiarenek bardzo mi się podoba. Myślę, że możemy dodać kilka pytań o migrację np. “Co myślisz o migracji Ukrainek i Ukraińców do Polski” (nie musimy się ograniczać jedynie do tej grupy narodowej, ale jest ona najliczniejsza i wywołuje najwięcej emocji) albo o edukację seksualną w Polsce - nie wiem czy takie tematy nadadzą się do dyskusji, ale z mojej perspektywy są ciekawe i szeroko omawiane.

Jeszcze raz dzięki za przyjęcie do zespołu!

2 Likes

W rzeczywistości edukacja seksualna była najbardziej interesującym tematem, który promowaliśmy w mediach społecznościowych. Podobała nam się historia @pwawrzynczyk. Czy to przeczytałeś?

W przypadku kawiarni wirtualnych byłoby wspaniale, gdybyś znalazł perspektywę otwartą dla różnych rodzajów uczestników.

Daj mi znać, jeśli mogę pomóc. Prowadzimy cotygodniowe rozmowy drużynowe w każdą środę o 18:00. Byłaby to dla nas dobra okazja do wspólnego zaplanowania serii kawiarni, więc zapraszamy do przyłączenia się.


(translation in ENGLISH)
Indeed, sex education was the most engaging topic we promoted on social media. We liked the story of P. Did you read it?
For Virtual Cafes, it would be great if you can find a perspective that is open to different kinds of contributions.
Let me know if I can help. We are having weekly team calls every Wednesday at 18:00. It would be a good opportunity for us to plan together the Cafes series, so you’re welcome to join.

1 Like

Witajcie Kochani!

Siedzę właśnie w pociągu powrotnym do Warszawy i organizuje sobie tydzień . Wybaczcie, że piszę dopiero teraz, ale z reguły wolno się rozkręcam (jak Unia Europejska :wink: Jestem szczęśliwy , ze do Was dolaczam, bo uwielbiam mierzyc sie z wyzwaniami w doborowym towarzystwie. Czuje, ze to nie bedzie nasza jedyna wspólna przygoda. Niczym aktor wcielam sie w role i historie swoich bohaterow/rozmówców i przyznam szczerze zaczynam czuć ich motywy wyborcze.To mnie fascynuje: chcemy w większości tego samego, ale dążymy dotego różnymi drogami. W ramach listopadowego event marzy mi sie otwarte formu- jedno z narzędzi psychologii procesu do pracy ze zwaśnionymi grupami… Gdybyscie mnie szukali to jestem w terenie :wink:
Uściski
Mikolaj

1 Like

Hej Asia, temat imigracji Ukraińców to doskonały pomysl na temat dyskusji. Chetnie wezme udzial.