Siostrzeństwo- odpowiedż na kryzys duchowy Polski i świata

Jestem terapeutką i aktywistką, czuję się Wojowniczką Serca

Siostrzeństwo – odpowiedź na kryzys duchowy świata

Świat w tym Polska skręcają ostro w prawo. Wsteczne siły świata podziału i przemocy zwierają szyki, usiłują za wszelką cenę utrzymać rząd dusz i strefy wpływów. Uzurpatorzy wzmacniają poczucie zagrożenia przed nie przewidywalnym światem. Manipulując strachem, zasiewają nienawiść, pogardę i przemoc. Ich zasada to „dziel i rządź”. Dzielą ludzi na wrogie plemiona. Dają swoim wyznawcom trwałe, choć fałszywe poczucie tożsamości, godności, przynależności, mocy i wspólnego wroga.

Starcy patriarchatu boją się mocy kobiet i znów próbują nas zniewolić, zawłaszczyć nasze ciała, seksualność i rozrodczość .

Odpowiedź kobiet na świecie i w Polsce

Nie staniemy się ofiarami systemu, który dehumanizuje. Dajemy odpór i wybieramy wartości stanowiące opokę naszego człowieczeństwa! Wybieramy „kochaj i łącz!”. Im bardziej tym usiłują nas „odczłowieczyć”, zniszczyć nasze życie, złamać kręgosłup i wolną wolę tym bardziej stajemy w swojej mocy i prawdzie.

Kryzys stał się wielkim demokratą i sprzymierzeńcem. Wyzwolił fantastyczną energię kobiet na całym świecie. Współdziałamy z Global Sisterhood, tworzymy Krąg Siostrzeństwa i akcję „Obejmiemy Polskę Kręgiem Kobiet”. Wspieramy kobiety w rozwoju świadomości, niezależności, wolności, godności i mocy. Jesteśmy orędowniczkami kultury holistycznej, kultywującej życie w całości. Wnosimy wartości takie jak miłość, współodczuwanie, szacunek, uważność, więzi, wsparcie, współpraca, wspólnota i wolność. Budzimy ludzi do świadomości miłosnej więzi z Ziemią. Zapraszamy mężczyzn do współdziałania. Twórzmy razem przyjazny świat.

Hej @monttanna - witamy w edgeryders!

Bardzo wierzę w siostrzeństwo i kobiece “wartości” jako jeden z leków na nowoczesne problemy. To już nie bolączki, to głębokie, systemowe popsucie wszystkiego - naszych relacji z planetą, która nas karmi, z innymi osobami, z zasobami, z własną osobą. Czy zechciałabyś może opowiedzieć coś o waszej pracy? A może zorganizować spotkanie, warsztat, grupę roboczą w ramach naszego spotkania w Polsce? Byłabym bardzo ciekawa poznać trochę głębiej wasze metody, filozofię, cele, no i to, jak wam idzie w patriarchalnej, kościelnej, konserwatywnej ojczyźnie? Wartości, jak widzę, mamy podobne.

Hej Natalia, cieszę się, że czujesz rezonans z tym co piszę. Czy jesteś w Polsce? Mam sporo materiałów, mogę Ci jakoś przesłać. Robimy “Warsztaty Tradycji Kręgu”, “Zgromadzenia Kręgów Kobiet”, uczestniczymy w Centrum Duchowym Kongresu Kobiet itp, ale jeszcze ciągle kultura kręgów jest niszowa. Chętnie zorganizuję coś na co będzie przestrzeń podczas Forum. Na fb jesteśmy w grupie Kobiety Zwołujące Kręgi, można się tam zgłosić, jest sporo informacji…chętnie pogadam z Tobą, pozdrawiam serdecznie, tanna

1 Like