Srbija ili Svet?

Pozdrav svima, ja sam Renata Peterka Mirilov iz Novog Sada. Majka dva prelepa dečaka I vlasnica jednog novosadskog ketering studija. Drago mi je da sam deo ove zajednice I da imamo mogućnost da se na ovaj način predstavim kao preduzetnica iz Srbije, možda budem primer nekome, a nadam se I upoznam nove I zanimljive ljude sa kojima mogu razmenjivati iskustva I unaprediti poslovanje.
Ovo je moja priča. Nadam se da će vam se dopasti.
‘’ Šta ćete vi ovde ?’’ ‘’ Zašto si se ti vratio? ‘’
To su pitanja koja mi makar jednom nedeljno dobijamo od ljudi koji sanjaju da odu iz Srbije, misleći da tamo negde mogu da žive bajku… Ali mi ih ubrzo uverimo da se bajka živi tamo gde si i odakle si, samo ako želiš i ako veruješ u bajke. Ako si pozitivan, vredan, radan, snaći ćeš se svuda i svuda ćeš dati svoj maksimum, a naravno u svojoj zemlji, svojoj kući, najveću podršku možeš dobiti i pokazati se u najboljem svetlu. Naše iskustvo to i dokazuje.
Budući da sam se školovala za turizmologa, naučila sam mnogo o kulturama i poslovanjima u drugim zemljama, imala prilike da upoznam ljude koji žive i rade u inostranstvu i saznam dosta o njihovom načinu života. Budući da potičem iz preduzetničke porodice i da sam svoje prve poslovne korake ostavrila već u desetoj godini, oduvek sam maštala o tome da imam svoj biznis, da budem svoj gazda i to je bila moja motivacija kroz celo školovanje i život uopšte.
Kroz zanimanje svog oca, koji je poljoprivredni inspektor i posao svog brata koji je poljoprivrednik, naučila sam mnogo o zdravoj hrani i kvalitetnim namirnicama koje se proizvode kod nas u okolini, što me je navelo da veoma zavolim kuhinju i kreativnost koju ona nosi. A onda sam se ludo zaljubila u kuvara i tako je sve počelo.
Radeći jedan online posao, iz fotelje, od kuće, upoznala sam jednog predivnog čoveka iz Pančeva koji je trenutno živeo u Čileu, a pre toga je proputovao skoro pa celi svet. I svuda je radio kao kuvar, Šef kuhinje, a oduvek je maštao, kao i ja da otvori svoju kuhinju i bude svoj gazda. Priče su nas spojile i upoznali smo se i lično. Vratio se u Srbiju jer je shvatio da je ovde rešenje i ostvarenje svih naših želja. Konkurisali smo na državne subvencije i uspeli da oživimo svoj zajednički projekat.
Osnovali smo naš Studio Dobre Hrane Ma Cuisine D’or u Novom Sadu, na Grbavici. To je ostvarenje naših zajedničkih snova. Već tri godine mi živimo, dišemo i radimo u našem Studiju, razvijamo ideju o zdravoj, kvalitetnoj, vrhunskoj hrani svima dostupnoj. Moj suprug je školovani kuvar francuske kuhinje, radio je u mnogim kuhinjama širom sveta, u Beogradu, Parizu, na Azurnoj obali- Antibi, Dubaiju, Kanadi, prekookeanskim brodovima, Gibraltaru, Čileu. On svaki dan stvara magiju od svežih namirnica kod nas u kuhinji, dok sam ja zadužena za prodaju, ono što najviše volim da radim i za šta smatram da najbolje radim. Dok mu pomažem u kuhinji, smišljam kako ću fotografisati i dočarati našim klijentima šta im tog dana sprema, jer kod nas je svakoga dana dnevni meni – iznenadjenje. Mi ne posedujemo magacin i ne skladištimo namirnice, koncept našeg poslovanja je sveža hrana, sveže namirnice nabavljenje istog dana na pijaci ili od malih proizvodjača od kojih se smišlja meni i nastaje dnevni obrok za isti dan. Dnevni meni je za poneti, pakovan tako da sadrži ceo komplet i supu i glavno jelo i salatu i prilog i pecivo i desert.
Naši klijenti prepoznaju našu ideju i ljubav prema kuhinji i kvalitetnoj hrani. To su najčešće majke, ali i ljudi koji rade u kancelarijama i žele da se zdravo hrane i da znaju šta jedu u svojoj pauzi za ručak, kao i oni koji vežbaju i vode računa o svom telu i zdravlju. Iako mi uz ručak obavezno dajemo pecivo i kolač, naš obrok je kompletan i izbalansiran i dozvoljava takvu čast svaki dan. Mi koristimo brašna od leblebije, kukuruza, spelte, kamuta, diococuma… tako da su peciva i kolači integralni i nisko kalorični, uglavnom od sezonskog voća. Najponosniji smo na to što je naš rad prepoznat od strane naših klijenata i dodeljena nam je Velika Zlatna medalja Novosadskog Sajma 2019. za visoki kvalitet naše pite Tarta od šljive i čokolade u kori od leblebije i kukuruznog brašna, koja je bezglutenska.
Naše porodice, prijatelji i pre svega naša deca su nam najveća motivacija za posao, ali i najveća podrška u poslovanju i zbog toga smo im neizmerno zahvalni. Takodje smo zahvalni za odobrene državne subvencije, pomoću kojih smo pokrenuli posao, kao i podršku naše banke i odobren kredit koji nam je pomogao u poslovanju i pomogao da podignemo kvalitet proizvodnje.
Sada nam mladi kuvari dolaze na praksu, delimo svoje znanje i iskustvo sa njima, snimamo dečije emisije u kojima edukujemo kako roditelje, tako i decu o zdravim obrocima i zdravom načinu kuvanja i svakodnevno uživamo u svom poslu I živimo svoju bajku, baš ovde u Srbiji, gde smo oboje rodjeni I gde smo rodili našu decu.
buci%20i%20deca

3 Likes

Dobrodosli, drago mi je da ste podijelili tako inspirativnu i pozitivnu pricu sa nama. Treba nam vise takvih primjera iz Srbije.
Imate srecu da ste odrasli u preduzetnickoj familiji, mnogi ljudi koje srecem nije dobila podrsku familije kad su tako pocinjali (ukljucujuci i mene).
Moja prica je ovdje, moj cilj je imati izuzetna iskustva sa drugim ljudima i uvijek raditi korisne stvari za druge koje mi ujedno donose zaradu.
Glavna tema naseg projekta je dobrobit/blagostanje u Srbiji. Iz vase price ja bi rekao da ste ga vi nasli u radu u svojoj zemlji, baveci se sa vasom strasti i u medjuljudskoj interakciji.

Da li imate neki predlog ili ideje, na cemu bi nasa zajednica mogla poraditi u Srbiji sljedece godine?

Pozdrav!

Cao i dobrodosli!
Bicu jako kratka- WOOOW! :slight_smile:
Kakva insirativna prica i kakav entuzijazam se oseca kod vas. Stvarno nam treba vise ovakvih ljudi. I srecna sam sto ste odlucili da nam se pridruzite da budete primer onima koji su jos uvek nesvesni mogucnosti, kako svojih tako i svog okruzenja.

Kako bi nasa zajednica(koja je jos u izgradnji :slight_smile: ) mogla da vam pomogne u nekoj vasoj zamisli?

1 Like

Hvala mnogo na komplimentima, drago mi je da vam se dopada.
Razmišljam u tom pravcu da odgovorim na vaše pitanjeovih dana.

Hvala još jednom :slight_smile: