Webinar: Spotkanie o reformie systemu żywnościowego i rolnictwa

Żywność i rolnictwo to są Twoje zainteresowania? Szukasz informacji, partnerów do współpracy i wsparcia?

Data wydarzenia: 18:00 - 20:00, 30 października 2020 r.
Lokalizacja: Zoom (link zostanie wysłany za 1 dzień przed wydarzeniem)
Organizatorzy: EdgeRyders
Rejestracja: https://tell.edgeryders.eu/14305

Dołącz się do międzynarodowego spotkania na platformie Edgeryders! To będzie spotkanie chociaż w takiej formie, jaka jest przy obecnych ograniczeniach możliwa.

Produkujemy żywności na świecie rocznie tyle ze można by wyżywić nie tylko wszystkich jego mieszkańców, lecz jeszcze dodatkowa cztery do pięciu miliardów. Realia są jednak zgoła odmienne - 800 milionow ludzi głoduje. Średnio co 4 sekundy ktoś na świecie umiera z głodu.

W Polsce, w tym kraju “gdzie kruszynę chleba podnoszą” rocznie wyrzuca się 9 milionow ton żywności. W skrajnym ubóstwie natomiast żyje ponad 2,5 miliona Polaków.

Porozmawiamy o lokalnych modelach współpracy między konsumentami a producentami żywności i niezbędnej reformie rolnictwa.

Czas działać: w nadchodzących miesiącach Unia Europejska i rządy państw członkowskich podejmą decyzje dotyczące kształtu Wspólnej Polityki Rolnej w najbliższej dekadzie.

Edgeryders – to jest społeczność internetowa, która gromadzi aktywistów, naukowców, hackerów i artystów z całego świata. Korzystamy z kolektywnej inteligencji, wierząc, że co dwie (wiele) głowy, to nie jedna - i że wymiana opinii i dyskusja w internecie są niezwykłym źródłem wiedzy i kolektywnej mądrości. Zebrane na platformie Edgeryders open source dane są anonimowe. Możesz ich zobaczyć, redagować lub usunąć za pomocą konta użytkownika, które wyślemy Ci w wiadomości z potwierdzeniem rejestracji. Nie zbieramy danych osobowych.

Na spotkanie zaprosiliśmy znanego gościa:

Angelo di Mambro jest dziennikarzem, który pisze o rolnictwie i żywności od 2008 r, po globalnym skoku cen żywności. Jest współautorem książki o zrównoważonym rozwoju “The Politics of Land and Food Scarcity” (Routledge). Od 2016 r. Angelo raportuje informacje UE na temat klimatu, energii i środowiska. Jest „dziennikarzem Zielonego Ładu” dla ANSA, głównej włoskiej agencji informacyjnej.

Serdecznie zapraszamy do prowadzenia dyskusji podczas wydarzenia i waszych obserwacji na temat życia w Polsce na naszej platformie. Wypełnij poniższy formularz dla rejestracji na wydarzenie: https://tell.edgeryders.eu/14305

Bądź z nami!

1 Like