Zdravo,zivo!

Zdravo dobri ljudi! Drago mi je da ovim predstavljanjem postajem bogatija za nova (pa makar bila i virtualna) poznanstva. Sociolog sam po struci i zajednistvo je oduvek bilo predmet mog interesovanja. Po prirodi sam entuzijasta i vodim se mislju da ce neformalna grupa, koju sam nedavno oformila, na inicijativu prijatelja koji su u meni videli potencijal, ciniti mikro promene u drustvu. Aktivizmom se bavim jos od studenstskih dana i smatram da svi trebamo aktivno ucestvovati u razvoju drustva i okoline koja nas okruzuje. Bojim se da je otudjenje od zajednice danas u porastu i plasim se sta se sve moze desiti ukoliko ne delamo i oslonimo se samo na ono sto nam se plasira i nudi kao opcija. Zato se trudim da budem optimisticna i kreativna kada je rec o ukljucivanju ljudi u zajednicu i o novim poznanstvima. Kako odrzati zdravlje, zivost i poletnost u prostoru i vremenu u kome zivimo i bivamo? I jesu li moje zelje i tendencije samo snovi jednog divljaka u ovom vrlom novom svetu?

2 Likes

Ćao, Ana!
Dobrodošla u našu zajednicu. Hvala što si se predstavila.
Ono što mene jako raduje jeste što svi koji imaju to pitanje “… jesu li moje zelje i tendencije samo snovi jednog divljaka u ovom vrlom novom svetu?” počinju polako da se pojavljuju ovde i da shvataju da je mnogo onih koji se pitaju isto to. To i jeste poenta ove zajednice, radionica koje organizujemo i građenja zajednice u Srbiji. Deluje da su ti ljudi sa idejama i važnim pitanjima u svojim glavama i da misle da ne postoji prostor niti interesovanje za stavri koje ih zanimaju. Definitivno sam sigurna da nije tako. Iz dana u dan je sve više dokaza.
Voleli bismo da čujemo više o tvom projektu/ideji/grupi? Na šta želiš najviše da se koncentrišeš?

Zdravo, drago mi je!
Moja grupa se okupila oko prostora AKC Gnezdo u Krusevcu i zajedno sa UG “Fakiri sa juga” trudimo se da razvijemo kulturu i umetnost u gradu. Moja ideja je da se bavim neformalnim obrazovanjem mladih i odrzavanjem raznih radionica. Pored toga, imamo pregrst ideja, ali bismo voleli ukljuciti zajednicu, koja je rezervisana, uprkos nasim naporima i trudu da joj ovaj prostor priblizimo. Nadam se da se druzimo na predavanju. :slight_smile:

1 Like

A vidi nje, aktivista, optimista, prica o otudjenju zajednice…

Ne znam, da li te okolina gledao kao sto su gledali Johna divljaka u ovoj knjizi?

Zezam se malo, ali u svakoj sali ima malo sale :slight_smile:.

Dobrodosla u novu zajednicu!

Zdravo Ana, drago mi je!

Radujem se što ću ovaj vikend doći u Srbiju.

Da li poznajete Magacin kulturni prostor u Beogradu? Pozvali smo ih na radionicu, da vidimo da li mogu doći. Mislim da biste mogli da podelite neke ideje i povežete se.

https://vvv.culturalfoundation.eu/librari/fundaction-grantees-introducing-magacin

Izvinite zbog svojih gramatičkih grešaka, koristim google translate da pišem na srpskom.

1 Like

gledao me okolina :slight_smile:

Hi Noemi,

It’s probably better to answer in English, since you are trying your best to write in Serbian.
For some reason I can’t open this link.
I am not familiarized with Magazine, and I am hope to meet them to discuss similar interest. :slight_smile:
Thanks for replying!

1 Like

Sorry, I think Google tried to translate the link too :slight_smile: this is the one:

https://www.culturalfoundation.eu/library/fundaction-grantees-introducing-magacin?rq=Magacin

1 Like

Ah, radio sam po 16h dnevno ovih dana :blush:

Thanks! I’ll have a look! :slight_smile:

auu! :frowning: