About the W Polsce category

Razem z członkami społeczności Edgeryders próbujemy zrozumieć, jak czują się Europejczycy, Polki i Polacy w szczególności. Opowiedz nam o sobie i dostań w zamian 200 Euro

Opowiedz nam o problemie, z którym się zmagasz. Kawałku rzeczywistości, który próbujesz zmienić. Czymś, co dotyka ludzi w Twoim sąsiedztwie. Albo o czymś, co Cię wkurza, męczy, frustruje, a może raczej mobilizuje do działania? Interesują nas osobiste doświadczenia i historie z Twoich okolic, dotykające problemów opieki społecznej, i zdrowia w ogóle, rodziny i przyjaciół, ważnych kręgów społecznych, Twojego miasteczka, religii, wiary. Twoje perspektywy, anegdoty, opinie, doświadczenia, ważne wydarzenia z życia.

**Opowiedz nam o nich - dzieląc się swoją historią, dołączasz do społeczności liczącej 5000 osób z całego świata, które również zmagają się ze społecznymi problemami i wyzwaniami. Możemy razem znaleźć dla nich rozwiązania - w towarzystwie aktywistów, artystów, badaczy, ekonomistów, matek, dziadków, wujków, rolniczek, taksówkarzy, organistów, i tak dalej… **

Chcemy, żeby była to też przestrzeń dla Twojego rozwoju, nowe miejsce do współpracy ponad różnicami, uczenia się od i wraz z innymi Europejczykami. Poznaj ich historie, podziel się własnymi doświadczeniami, weź udział w kawiarniach internetowych i wydarzeniach, które będziemy organizowali także w Polsce.


Jak wziąć udział?

Krok 1: Wybierz interesujący Cię temat:

Krok 2: (opcjonalne): Przyjdź na spotkanie online z członkami naszej społeczności

W rozmowie online z innymi uczestnikami, w języku polskim, wymieniamy sie historiami i doświadczeniami. Kawiarenki są tematyczne.

Krok 3: Dołącz do rozmowy i zobacz, co piszą inni

Zadawaj pytania, odpowiadaj na pytania innych, komentuj. W ten sposób lepiej rozumiemy temat i siebie nawzajem.

Krok 4: Napisz własną historię

O pracy, zdrowiu, rodzinie, religii, byciu pracownikiem/pracowniczką, matką/ojcem, o zdrowiu i starzeniu się w Polsce, o nauce i karierze. O swoich marzeniach i o tym, co chciałbyś/chciałabyś, żeby w Twoim kraju się zmieniło.


:gb: English version title

We are on a journey to help one another to find the right ways to navigate the changes that are happening in Europe. How are we building good lives against a backdrop of massive social, economic, political challenges. How are we creating opportunities for ourselves and where can we support one another better? In work, health, family, community life.

Show more

The conversation is part of a Horizon 2020 funded Research and Innovation Action under the official name POPREBEL. The project focuses on explaining and contextualising the recent rise of populism in Central and Eastern Europe (CEE). The community research is hosted on Edgeryders, an online community of 5000 people in more than 80 countries who share experiences. By sharing experiences with one another we turn our collective knowledge into useful advice to make better decisions for ourselves and our families in the near future. As a consequence of getting to know people from around the world, we connect one another to important information, new ideas and new opportunities.

The project is funded by the European Commission under grant agreement number 822682 from 2019-2021. This conversation is hosted by Edgeryders, in partnership with University College London, University Karlova (the Czech Republic), University Jagiellonski (Poland), University of Belgrade (Serbia).

Only visible and accessible to:
GROUP: poprebel, company
+ADMINS / MODERATORS

(To add a user, an admin needs to edit the user’s profile under “Admin → Users”, find the “Groups→Custom” field there, and add poprebel in it.)