My Festival Registration – response by

Znajdujemy w przełomowym momencie w dziejach historii: obserwujemy zmiany klimatu, ekonomiczne nierówności, spadające zaufanie do Unii Europejskiej i wartości, jakie ona reprezentuje. Dobrobyt młodych i starszych wydaje się nie poprawiać znacznie, mimo, że podobno się bogacimy. Wielu z nas zmaga się z bezrobociem, mobbingiem, innymi formami przemocy.

Pogłębia się też ideologiczna przepaść między nami - czy możemy rozmawiać i budować wspólne dobro ponad podziałami? Co umożliwiłoby dialog?

Jak radzi sobie Polska, po prawie trzech dekadach od końca PRL? Jak zmieniły nas te lata? Za jakimi wartościami stoimy? W jaką przyszłość wierzymy? Jak czują się dziś Polacy? Czym Ty się zajmujesz? Co Cię interesuje?

Myślę i czuję, że w Polsce jest coraz gorzej z każdym dniem. Coraz częściej odczuwam, że wartością Polaków jest dyskryminacja, szerzenie nienawiści i swoich skrajnie raniących innych poglądów. Jestem osobą panseksualną, ciałopozytywną feministką z syndromem Tourette’a. Nie czuję się tu wolna, nie czuję się chciana, marzę o zmianie i dlatego ciągle tu jestem, choć wszystko mówi - uciekaj.

Które tematy są Ci bliskie z programu naszego spotkania w No Problem, i dlaczego?

Przede wszystkim ciałopozytywność. Przez wiele lat miałam problemy z postrzeganiem własnego ciała i teraz, mimo że nie wpasowuje się w „kanony piękna” (czym tak naprawde są?) to kocham siebie i swoje ciało nad życie, mimo że inni dają odczuć, że nie powinnam.

Imię lub nickname: Aleksandra