My Festival Registration – response by

Znajdujemy w przełomowym momencie w dziejach historii: obserwujemy zmiany klimatu, ekonomiczne nierówności, spadające zaufanie do Unii Europejskiej i wartości, jakie ona reprezentuje. Dobrobyt młodych i starszych wydaje się nie poprawiać znacznie, mimo, że podobno się bogacimy. Wielu z nas zmaga się z bezrobociem, mobbingiem, innymi formami przemocy.

Pogłębia się też ideologiczna przepaść między nami - czy możemy rozmawiać i budować wspólne dobro ponad podziałami? Co umożliwiłoby dialog?

Jak radzi sobie Polska, po prawie trzech dekadach od końca PRL? Jak zmieniły nas te lata? Za jakimi wartościami stoimy? W jaką przyszłość wierzymy? Jak czują się dziś Polacy? Czym Ty się zajmujesz? Co Cię interesuje?

Wspólny dialog umożliwiłaby większa tolerancja i zrozumienie siebie nawzajem. Polska radzi sobie źle. Nie dorosła do współczesnych czasów i związanych z nimi problemów np. kryzysem klimatycznym czy kwestii związanych z uchodźcami. Jako kraj stoimy na straży wartości, które w moim odczuciu w dużym stopniu są nieaktualne. Władza wzmacnia system patriarchalny, wspiera zapędy ksenofobiczne i homofobię. Polacy czują się podzieleni, dużo grup społecznych, szczególnie zagrożonych wykluczeniem - po prostu się boi. Ja zajmuję się zawodowo marketingiem, ale aktualnie jestem bezrobotna. Poza pracą staram się być aktywnym członkiem lubelskiego życia kulturalnego. Organizuję imprezy koncerty. Jestem wspłódpowiedzialna za cykl wydarzeń “Grrrlz get loud”.

Które tematy są Ci bliskie z programu naszego spotkania w No Problem, i dlaczego?

Wszystkie tematy uważam za ważne i intersujące. Najbardziej czekam na spotkanie z Kayą Szulczewską, bo ruch bodypositive jest mi bardzo bliski.

Imię lub nickname: Weronka