My Festival Registration – response by

Znajdujemy w przełomowym momencie w dziejach historii: obserwujemy zmiany klimatu, ekonomiczne nierówności, spadające zaufanie do Unii Europejskiej i wartości, jakie ona reprezentuje. Dobrobyt młodych i starszych wydaje się nie poprawiać znacznie, mimo, że podobno się bogacimy. Wielu z nas zmaga się z bezrobociem, mobbingiem, innymi formami przemocy.

Pogłębia się też ideologiczna przepaść między nami - czy możemy rozmawiać i budować wspólne dobro ponad podziałami? Co umożliwiłoby dialog?

Jak radzi sobie Polska, po prawie trzech dekadach od końca PRL? Jak zmieniły nas te lata? Za jakimi wartościami stoimy? W jaką przyszłość wierzymy? Jak czują się dziś Polacy? Czym Ty się zajmujesz? Co Cię interesuje?

Uważam ,że w Polsce dzieje się źle. I pod względem gospodarczym i pod innymi względami. Polacy są nietolerancyjni, zapatrzeni w przeszłość i dumni nie wiadomo z czego.Może gdybyśmy popatrzyli w przyszłość a nie w kółko mnożyli teorie spiskowe i maltretowali własną historię udałoby się coś zbudować. Gdyby z hasła “Bóg, honor,ojczyzna” wykreślić boga i postawić na świeckie, nowoczesne państwo. Może to by coś dało? Patriotyzm powinien sie objawiać w codziennych czynnościach, a nie w sztandarach na rocznicach historycznych. Ja w Polsce czuję się źle. Jestem fizjoterapeutą i muzykiem. Jestem bardzo rodzinny i przywiązany do Roztocza, z którego pochodzę.

Które tematy są Ci bliskie z programu naszego spotkania w No Problem, i dlaczego?

Brałem udział w protestach wiązanych ze strajkiem kobiet, więc chętnie obejrzę film.

Imię lub nickname: Rubin