My Festival Registration – response by

Znajdujemy w przełomowym momencie w dziejach historii: obserwujemy zmiany klimatu, ekonomiczne nierówności, spadające zaufanie do Unii Europejskiej i wartości, jakie ona reprezentuje. Dobrobyt młodych i starszych wydaje się nie poprawiać znacznie, mimo, że podobno się bogacimy. Wielu z nas zmaga się z bezrobociem, mobbingiem, innymi formami przemocy.

Pogłębia się też ideologiczna przepaść między nami - czy możemy rozmawiać i budować wspólne dobro ponad podziałami? Co umożliwiłoby dialog?

Jak radzi sobie Polska, po prawie trzech dekadach od końca PRL? Jak zmieniły nas te lata? Za jakimi wartościami stoimy? W jaką przyszłość wierzymy? Jak czują się dziś Polacy? Czym Ty się zajmujesz? Co Cię interesuje?

Mam 18 lat, jestem w klasie maturalnej liceum. Nie mogę za dużo napisać na temat zmian po okresie PRL-u, ponieważ nie doświadczyłem ich i znam je tylko z lekcji historii.
Co jednak dotyczy mnie, to bardzo chciałbym poruszyć kwestię młodzieży- spędzania przez nich czasu, łamania wśród nich tematów tabu i uświadamiania o wartościach i wpływie polityki na kraj.
Osobiście interesuję się polityką i historią, ale także i wydarzeniami kulturalnymi, w których bardzo chętnie uczestniczę. Co dla mnie byłoby ważne, to kwestia rewitalizacji starych objektów, które na to zasługują. Co do wydarzeń kulturalnych, to przede wszystkim takie, które połączą miłe spędzenie czasu i wyniesienie jakichś wartości (bardzo mile widziane Kongresy Kobiet).
Jeśli zaś chodzi o edukację młodzieży, to trzeba postawić na tematy, które nie są tak łatwe w zrozumieniu, jak choćby temat seksu, polityki, seksualności, życia w dorosłości i zagrożeń płynących z dzisiejszego świata.
Co do mnie- wierzę w demokratyczną przyszłość, gdzie wszyscy będa mieli prawo do własnego zdania, poglądów i gdzie dla wszystkich znajdą się miejsca pracy. To także przyszłość, w której poszerzą się światopoglądy ludzi i przede wszystkim- zasiądzię nowa, lepsza władza.

Które tematy są Ci bliskie z programu naszego spotkania w No Problem, i dlaczego?

Tematy społeczne, ponieważ dotyczą każdego z nas i to sprawia, że dostrzegamy nowe wartości, swoje miejsce w tym wszystkim i swoją wartość.

Imię lub nickname: Fulcrum