My Festival Registration – response by

Znajdujemy w przełomowym momencie w dziejach historii: obserwujemy zmiany klimatu, ekonomiczne nierówności, spadające zaufanie do Unii Europejskiej i wartości, jakie ona reprezentuje. Dobrobyt młodych i starszych wydaje się nie poprawiać znacznie, mimo, że podobno się bogacimy. Wielu z nas zmaga się z bezrobociem, mobbingiem, innymi formami przemocy.

Pogłębia się też ideologiczna przepaść między nami - czy możemy rozmawiać i budować wspólne dobro ponad podziałami? Co umożliwiłoby dialog?

Jak radzi sobie Polska, po prawie trzech dekadach od końca PRL? Jak zmieniły nas te lata? Za jakimi wartościami stoimy? W jaką przyszłość wierzymy? Jak czują się dziś Polacy? Czym Ty się zajmujesz? Co Cię interesuje?

Jestem filozofką, filolożką i feministką - intetresuje mnie kino jako narzędzie edukacji i feminizm jako aktywizm i dziedzina filozofii.
Polska po trzech dekadach PRL zmaga się przede wszystkim z ogromnymi nierównościami społecznymi i z brakiem poczucia solidarności z ofiarami zmiany ustrojowej. Dialog umożliwiłaby edukacja, dobre dziennikarstwo i ćwiczenia w empatii.

Które tematy są Ci bliskie z programu naszego spotkania w No Problem, i dlaczego?

feminizm, aktywizm, prawa lokatorek i lokatorów - uważam,że te tematy to dobry punkt wyjścia do rozmów o niesprawiedliwości i wykluczeniu.

Imię lub nickname: Jola Prochowicz