My Festival Registration – response by

Znajdujemy w przełomowym momencie w dziejach historii: obserwujemy zmiany klimatu, ekonomiczne nierówności, spadające zaufanie do Unii Europejskiej i wartości, jakie ona reprezentuje. Dobrobyt młodych i starszych wydaje się nie poprawiać znacznie, mimo, że podobno się bogacimy. Wielu z nas zmaga się z bezrobociem, mobbingiem, innymi formami przemocy.

Pogłębia się też ideologiczna przepaść między nami - czy możemy rozmawiać i budować wspólne dobro ponad podziałami? Co umożliwiłoby dialog?

Jak radzi sobie Polska, po prawie trzech dekadach od końca PRL? Jak zmieniły nas te lata? Za jakimi wartościami stoimy? W jaką przyszłość wierzymy? Jak czują się dziś Polacy? Czym Ty się zajmujesz? Co Cię interesuje?

Polska jest teraz w trudnej sytuacji bo z jednej strony widzimy powiekszajaca się tolerancją w wielu środowiskach a z drugiej strony cały czas jest Pokłosie reżimu i nienawiści i ogromna ogromny dystans do wielu środowisk które tak naprawdę nikogo nie krzywdzą. jeśli chodzi o 30 lat od upadku komunizmu to uważam że nie jest tak źle, to znaczy żyjemy w właściwie wolnym kraju,mamy pełnię Obywatelskich ale jednak wciąż nie mamy prawa do wolności słowa, Wolności wyboru decydowamia własnym ciele, osoby nieheteronormatywne nie mają prawa do legalizowania swojego związku. sytuacja gospodarcza nie jest lepsza: mnóstwo problemów socjalnych: przemoc w rodzinie, mobbing, klasizm, alkoholizm to są straszne problemy z którymi sobie nie radzi my. Mam na imię Kasia Mam 20 lat. Studiuję na Politechnice Warszawskiej Lotnictwo I Kosmonautyke. Jestem aktywistka na rzecz praw zwierząt, działam w Vivie, organizowałam protesty pod cyrkami w swojej rodzinnej miejscowości. Jednym z moich zainteresowań jest polityka. prowadze konto na Instagramie jakbędzie wpolityce i jestem z niego bardzo dumna. poświęcam mu wiele czasu. swoją przyszłość nie wiem jeszcze czy wiąże politycznie. W swoim życiu walcze o prawa zwierząt, prawa kobiet oraz walczę z problemem alkoholowym w Polsce ponieważ wiem co to znaczy

Które tematy są Ci bliskie z programu naszego spotkania w No Problem, i dlaczego?

Kaya Szulczewska - cialopozytyw. Od lat walczę z trądzikiem, a m.in. Kai pokochałam swoje niedoskonałości. Jan śpiewak - reprywatyzazja to polityka, doceniam jego ogromny wkład w społecznosc obywatelska.

Imię lub nickname: Kasia