My Festival Registration – response by

Znajdujemy w przełomowym momencie w dziejach historii: obserwujemy zmiany klimatu, ekonomiczne nierówności, spadające zaufanie do Unii Europejskiej i wartości, jakie ona reprezentuje. Dobrobyt młodych i starszych wydaje się nie poprawiać znacznie, mimo, że podobno się bogacimy. Wielu z nas zmaga się z bezrobociem, mobbingiem, innymi formami przemocy.

Pogłębia się też ideologiczna przepaść między nami - czy możemy rozmawiać i budować wspólne dobro ponad podziałami? Co umożliwiłoby dialog?

Jak radzi sobie Polska, po prawie trzech dekadach od końca PRL? Jak zmieniły nas te lata? Za jakimi wartościami stoimy? W jaką przyszłość wierzymy? Jak czują się dziś Polacy? Czym Ty się zajmujesz? Co Cię interesuje?

Jestem artystą wizualnym. Wiele moich prac powstaje na kanwie rzeczy porzuconych, zużytych i ponownie wykorzystanych. Moja pracownia znajduje się w obszarze zamieszkanym przez osoby w znacznym stopniu wykluczone ekonomicznie. Przez lata wrosłem w to środowisko i widzę jak zmienił się ich stosunek do kogoś przychodzącego z zewnątrz i oferującego wartości które nie są tu oczywiste. Stąd moje przekonanie o sensie dialogu, wzajemnym przenikaniu i współoddziaływaniu nawet skrajnych środowisk. Zmiana następuje przez dialog i przykład, nie przez narzucanie gotowych rozwiązań.

Które tematy są Ci bliskie z programu naszego spotkania w No Problem, i dlaczego?

Ochrona przyrody, rozwarstwienie społeczne i sprawy socjalne.Nie można dłużej ignorować tych problemów i powinny trafić do szerokiej debaty publicznej.

Imię lub nickname: Piotr Kojta Kowalski

potwierdzam bilet, wpadaj :slight_smile: