My Festival Registration – response by

Znajdujemy w przełomowym momencie w dziejach historii: obserwujemy zmiany klimatu, ekonomiczne nierówności, spadające zaufanie do Unii Europejskiej i wartości, jakie ona reprezentuje. Dobrobyt młodych i starszych wydaje się nie poprawiać znacznie, mimo, że podobno się bogacimy. Wielu z nas zmaga się z bezrobociem, mobbingiem, innymi formami przemocy.

Pogłębia się też ideologiczna przepaść między nami - czy możemy rozmawiać i budować wspólne dobro ponad podziałami? Co umożliwiłoby dialog?

Jak radzi sobie Polska, po prawie trzech dekadach od końca PRL? Jak zmieniły nas te lata? Za jakimi wartościami stoimy? W jaką przyszłość wierzymy? Jak czują się dziś Polacy? Czym Ty się zajmujesz? Co Cię interesuje?

Niestety wiele osób porównuje Polskę do Białorusi i Ukrainy. Na tle tych państw rządzonych przez satrapów Polska wydaje się szybko zbliżać materialnie do krajów zachodnich. Jednak wystarczy spojrzeć trochę głębiej i poza największa miasta aby zorientować się, że beneficjentami funduszy strukturalnych UE i kapitalizmu jest przede wszystkim bardzo wąska grupa społeczna…

Jestem niezależnym producentem filmowym i radiowym. Realizuje obecnie serial audycji radiowych dla audioteka.pl pt. PLAN B dotykający ważnych tematów społecznych.

Które tematy są Ci bliskie z programu naszego spotkania w No Problem, i dlaczego?

Interesują mnie przede wszytkim tematy związane z reprywatyzacją i problemami lokatorskimi w Warszawie. Przygotowuję w tej chwili materiał radiowy z tym związany.

Imię lub nickname: Maciek Hamela

Zapraszamy do nas na Bracka :slight_smile:

Cześć Maciek! poznaliśmy się na Brackiej, i masz nagrania, które też bardzo chciałabym mieć - możesz je podesłać na natalia@edgeryders.eu albo wrzucić po prostu w formie wpisu na platformie, jak je uporządkujesz?

I gdybyś miał ochotę, napisz na platformie krótko o tym, jakie wrażenia zrobiło na Tobie nasze spotkanie :slight_smile:

Dzięki wielkie i do następnego :wink: N