Przygotowania - no właśnie, jak to nazwać?

Z @AskaBednarczyk bierzemy się pełną parą do zorganizowania warsztatu i spotkania w Polsce

Plan jest taki:

  • Dostajemy dostęp do hipsterskiej, bardzo popularnej jadłodajni wegańskiej No problem, gdzie łatwiej będzie nam przyciągnąć szersze towarzystwo

  • Zapraszamy dwie-trzy osoby do prowadzenia warsztatów wokół tematów, które interesują szersze grupy, ale są też bardzo konkretne: rozmowa z inicjatywą pracowniczą, może w oparciu o konkretne problemy? Coś w rodzaju małego coachingu? Co uważasz za ciekawe w ich przypadku @AskaBednarczyk - jakie tematy najlepiej poruszają?

Drugi kierunek - rodzić po ludzku, albo inna kobieca inicjatywa. Znalazła się u nas dziewczyna z Global Sisterhood np. - cokolwiek wokół historii kobiet jest ciekawe.

No i możemy pójść w tematy lokatorskie też - żeby to dało historie, możemy zaproponować kroniki lokatorskie np? Archiwum historii o dostępie do dachu nad głową i kolekcja materiałów dotyczących międzynarodowej walki z bezdomnością. Tu nawet mogę się pokusić o zbudowanie szerszej koalicji z innymi aktywistami, bo powinniśmy mieć w społeczności trochę aktywistów w tym kierunku już obecnych. No i mamy @Kinga :slight_smile:

Ważne: promujemy ten warsztat na fb i z użyciem strony starabieda - i biletem, którego nie można kupić, jest wrzucenie komentarza albo krótkiej historii pod warsztatem, który Cię interesuje.

Propozycje nazw wydarzenia:

Solidarność ponad podziałami
Intersekcjonalizm po polsku

Po bandzie w No Problem

1 Like