Event Landing page: Polish

Logo

Add: Szczyt internetowy “Społeczności przeciwko Covidowi-19”

Serdecznie zapraszamy na szczyt internetowy Resilient Livelihoods, organizowany przez platformę Edgeryders.eu żeby mówić o zmianie perspektyw na przyszłość po koronawirusie i odnaleźć systemy wsparcia i współpracy, wykraczające poza status quo.

Add: Date
Add: Location
Add: Zarejestruj się: https://covid19-summit.netlify.app. (url to Registration form 1.b)


Opieka społeczna i zdrowotna w Polsce

Spotkanie, dedykowane opiece zdrowotnej i pomocy społecznej jest przedłużeniem dyskusji, która się zaczęła na platformie Edgeryders.eu w 2019 roku. Wiemy, że tańsza, lepsza opieka zdrowotna jest możliwa. Spójrzmy w trakcie spotkania na obecną sytuację i na głębsze, bardziej długoterminowe kwestie. Przede wszystkim, czy powinna opieka społeczna i zdrowotna być sprawowana przez ZUS i MOPS – i jeśli tak, to co musiałoby się w niej zmienić? Czy potrzebna jest społeczna solidarność z biednymi i wykluczonymi? Jeśli tak, to dlaczego?

Edgeryders.eu – to jest społeczność internetowa, która gromadzi aktywistów, naukowców, hackerów i artystów z całego świata. Korzystamy z “inteligencji zbiorowej”, wierząc, że co dwie (wiele) głowy, to nie jedna - i że wymiana opinii i dyskusja w internecie są niezwykłym źródłem wiedzy i kolektywnej mądrości. Opracowaliśmy narzędzie open source, żeby analizować dyskusję. Połączyliśmy ze sobą niesamowite inicjatywy, żeby badać dostęp do opieki zdrowotnej. Ich innowacyjne podejście pomogło nam stworzyć kompendium rekomendacji i rozwiązań, który ma nazwę Dobrobyt w Europie. Mamy nadzieję, że wiedza wynikająca z wymiany poglądów i doświadczeń wpłynie na mądrzejszą politykę społeczną i ekonomiczną w Polsce i w Europie.


Uczestnicy

add block of profiles tagged event-participant- health


Program szczytu Covid19 + Resilient Livelihoods

Resilient Livelihoods – to jest międzynarodowy szczyt internetowy, organizowana przez platformę Edgeryders.eu na początku czerwca 2020 r. Zapraszamy do debaty o zmianie perspektyw na przyszłość po koronawirusie, o wsparciu i współpracy, wykraczających poza status quo. W otwartej dyskusji mamy szansę skonfrontować nasze wizje świata i zrozumieć inne perspektywy, ścieżki, wybory życiowe. Uczymy się od siebie i dzięki sobie nawzajem. I z całej sprawy wyciągnijmy poważną lekcję.

Tłem inicjatywy jest długoterminowy projekt badawczy POPrebel, skierowany na rozumienie wzrostu „ruchów populistycznych” w byłych państwach komunistycznych. Nie chcemy szufladkować opinii i spróbujemy patrzeć na świat oczami jednostki, żyjącej obecnie w Polsce, Niemczech i Czechach. Jednym z liderów tego projektu jest @Jan Kubik, antropolog, który wnikliwie analizuje sytuację w Polsce.

Serdecznie zapraszamy was do prowadzenia dyskusji podczas szczytu Resilient Livelihoods i waszych obserwacji na temat życia w Polsce na naszej platformie. Może w ten sposób narodzi się nam nowy świat, nie tylko na zewnątrz, ale i w nas samych.


Bądźcie z nami!

Serdecznie zapraszamy was do prowadzenia dyskusji podczas szczytu Resilient Livelihoods i waszych obserwacji na temat życia w Polsce na naszej platformie. Może w ten sposób narodzi się nam nowy świat, nie tylko na zewnątrz, ale i w nas samych.


Nasi partnerzy

ucl1_logo_large

logo_main_en

jagiellonian-university-logo1

220px-Corvinus_log

Uni%20Belgrade%20novi-logo-ENGeu-emblem

This initiative has recieved funding from the European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme under the Grant Agreement Nº822682 The content of this website does not represent the opinion of the European Union, and the European Union is not responsible for any use that might be made of such content.


Footer

Add Standard Edgeryders websites black footer with terms of service, community rules and contact info


This section is not for including on the website, we just need the texts for doing the promotions

Add: Text for the Header/ Banner for social media accounts

Czym jest opieka dla Ciebie? Jak wygląda opieka w Polsce? Podziel się swoją historią na wydarzeniu Dobrobyt w Europie

Add: Description of the themes/session ( short, ideally just tweet length for each one)

Bardzo żałujemy, że nie możemy zobaczyć się na szczycie na żywo, ale chcemy, żeby każdy z Was mógł uczestniczyć w interesujących spotkaniach w polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim językach. Program szczytu proponuje wstępne spotkania i webinary dla wymiany wiedzą o strategiach przetrwania dla lokalnych restauracji, sklepów z jedzeniem i kooperatywów, które stoją przed olbrzymim wyzwaniem. Też będziemy koncentrować się na skuteczności adaptacji edukacji i szkolnictwa wyższego do potrzeb społeczeństwa w izolacji.

Głównymi tematami szczytu są lepsza opieka zdrowotna, wyeliminowanie toksycznych modelów biznesu w branży IT, alternatywny rozwój regionalny, nawiązywanie i utrzymywanie korzystnych kontaktów mimo chaosu informacyjnego i niejasności sytuacji.

Add: Call for Speakers ( 1-3 Sentences)

Pandemia na świecie uświadomiła wszystkim, że opieka jest kluczowym elementem zdrowego społeczeństwa i dobrze funkcjonującej ekonomiki. Jej jakość i dostępność przekładają się na komfort życia - dotyczy to zarówno opieki lekarskiej, psychologicznej, jak i społecznej. Czym jest dla Ciebie opieka? Jak, Twoim zdaniem, wygląda pomoc społeczna w Polsce? Jak Ty pomagasz innym?

Add: Call for funders and partner to support the event/sessions (1-3 Sentences)

Debata powstała dzięki grantowi No 822682 od Komisji Europejskiej w ramach schematu Horyzont2020 na badanie rosnącego populizmu (po prawej i lewej stronie) w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Ze względu na potrzebę wsparcia większej liczby uczestników gorąco liczymy na Państwa pomoc. Bądźcie z nami!

Add: Prompt to sign up & Link to Registration Form

Jak wziąć udział w tej rozmowie o pomocy społecznej i opiece zdrowotnej? To będzie spotkanie, chociaż w takiej formie, jaka jest przy obecnych ograniczeniach możliwa.

Zarejestruj się na stronie internetowej: https://covid19-summit.netlify.app.

Jednocześnie z rejestracją na szczyt dostaniesz powiadomienie o stworzeniu konta na stronie Edgeryders. Możesz również zajrzeć na naszą stronę, na której spotkasz nasze środowisko - ponad 5000 osób z 80 krajów z całego świata! W miarę możliwości wrzuć na bloga temat swojego wystąpienia albo zainteresowania – dzięki temu pogłębisz tematy szczytu.

Zaproponuj spotkanie internetowe w formie otwartej rozmowy na różne tematy, dotyczące opieki zdrowotnej i pomocy społecznej w Polsce. Zachęć do udziału znajomych, które chcieliby dołączyć się do wirtualnej konwersacji w czasie rzeczywistym. Udział w szczycie jest bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy!

hi @ja66er the post above is a wiki.

Can you add the texts you made in Polish into the right places above? It’s a bit challenging for us to do since we don’t speak Polish :slight_smile:

sure. I was not aware that it is possible to edit the page as wiki :slight_smile:

1 Like