Event listopadowy

Drodzy jadący po bandzie,

Chciałbym w ramach eventu listopadowego zaproponować otwarte forum (OF). To rodzaj pracy grupowej, w której spotykają się różne, najczęściej zwaśnione opcje (polityczne, kulturowe, światopoglądowe etc) i facylitatorzy usiłują pomóc tym grupom znaleźć drogę do rozmowy. To jedno z najważniejszych narzędzi Psychologii Zorientowanej na Proces w pracy z grupami. Tutaj krótkie info czym jest OF (trzeba wczucić w translator):
https://akademiapop.org/aleksandra-raczynska-otwarte-forum/
Dwie z trzech osób zgodziły już się z nami wstępnie współpracować. Jestem w trakcie pytania Garego Reissa, uznanego facylitatora, czy zgodziłby się to poprowadzić. Tutaj link: https://garyreiss.com/
Chciałbym zaprosić do współpracy Warszawę, bo to będzie wydarzenie ,o miejmy nadzieję, dużym rozgłosie. Od miasta oczekiwałbym reklamy i dobrego miejsca za darmo pod wydarzenie. Im szybciej uda nam się ustalić budżet i inne szczegóły, tym lepiej :slight_smile: W związku z tym moje pytanie brzmi, ile mamy kasy na event i dlaczego tak mało? :slight_smile:
Do współpracy zaprosiłem wstępnie towarzystwo psychologii procesu, której jestem czynnym członkiem :smiley: Wstepnie wyraziło się bardzo entuzjastycznie.
Dajcie znać co o tym myślicie

Edgerider Mikołaj :slight_smile:

Has Likes

Cześć Miko, dzięki za pomysły.

Myślę, że to wspaniałe, że znalazłeś metodologię (Open Forum), w której ludzie mogą się spotkać i zgodzić się na nie zgadzanie się. To klucz do uczciwych rozmów. Jak sądzisz, że ten format może wspierać transfer rozmowy online? Poprzez nagrania, udostępnianie notatek lub w inny sposób?

Uzgodnisz szczegóły z @natalia_skoczylas i @Nadia,
Ale chciałem podzielić się z wami informacjami o tym, jak zbudowaliśmy te wydarzenia społecznościowe w przeszłości. Nie wiem, ile wiesz o tym, co zrobiliśmy i co okaże się przydatne, więc oto jest.

Imprezy wspólnotowe to więcej warsztatów niż konferencji.
Są nieformalne, intymne i dają ludziom szansę na prawdziwe mówienie i wzajemne zaufanie.
#nospectators: wszyscy uczestniczą.
Wydarzenia społeczności Edgeryders są bardzo dobrze udokumentowane.

Możesz przeczytać o tym formacie tutaj:


Wielka historia tego, jak to działało w Brukseli:

Wszystko to oznacza, że rozmiar wydarzenia, komunikacja i reklama będą ważnymi wyborami, ale zależą one od strategii dotarcia do ludzi, do których chcemy dotrzeć.

PS Mój komentarz został przetłumaczony z angielskiego na polski za pomocą google. Proszę wybaczyć błędy!

Has Likes

Cześć Mikołaj

Dzięki za to myślę, że to interesujące podejście. Myślę, że może to bardzo dobrze współpracować z niektórymi dodatkowymi elementami projektu i procesem, który przywiązuje tak dużą wagę do tego, co dzieje się przed i po fizycznym zgromadzeniu, jak na samym fizycznym spotkaniu.

Nie wiem, czy Nat wyjaśnił, że celem wydarzeń fizycznych jest zaangażowanie ludzi w aktywny udział w tej platformie internetowej. Wymaga to powtarzających się interakcji w czasie, aby budować znaczące relacje i dzielić się wiedzą, którą możemy przełożyć na działanie. W społeczności rozproszonej geograficznie możemy to robić tylko online na platformie, której ufamy.

Oznacza to, że projektujemy proces tego, co się dzieje, przed i podczas oraz po fizycznym zgromadzeniu, mając na uwadze ten jeden cel: online przed offline.

Porozmawiajmy z Natalią, aby zobaczyć, jak możemy ją dobrze dostosować, aby działała z naszą metodologią

Witaj w drużynie :slight_smile:

Has Likes

Hej, rozumiem już, że nie chodzi tylko o zebranie historii, ale o zebranie społeczności online. Myślę teraz, że w takim razie najsensowniej będzie szukać do historii ludzi, którzy w jakiś sposób są już zaangażowani w jakieś działania, którzy już aktywnie zmieniają otoczenie. To, przypuszczam, wyklucza w w takim razie osoby przypadkowe i przypadkowe historie. Osoby, z którymi dotychczas miałem do czynienia raczej nie wyrażały chęci dalszego angażowania się w debatę., np. dlatego, że chciały pozostać anonimowe. Natalia aktywnie przekazuje nam wszelkie koordynaty i staram się je wprowadzać. Dotychczas faktycznie skupiałem się głównie na wywiadach, ale zaczynam już rozumieć o co biega. Pozdrawiam :slight_smile:

Has Likes

Gdybys jeszcze nam napisal jak opowiadales tym osobom o projekcie, mozemy tez pomyslec jak zmienic narracje, zeby miala ona wieksza szanse przyciagniecia ludzi do nas. @nadia @noemi

Wiem na pewno ze informacja o nagrodach 200 eur byla obecna od dawna i to nie pomaga, choc nie wiem dlaczego. Byc moze sa to osoby niesmiale? Nieprzyzwyczajone do wyrazania opinii online w zupelnie obcych miejscach? Albo nie mamy jeszcze jasnosci co do tego, co daje im takie uzewnetrznianie sie na platformie, na ktorej nikogo nie znaja?

Myślę, że kluczowy jest dobór rozmówców. Nie koncentrowałem się dotychczas na ich potencjalnej obecności w społeczności, tylko na nich samych, na ich historii/opowieści/poglądach. Teraz wiedząc, że to jest dla nas kluczowe, postaram się bardziej zapraszająco wchodzić w interakcję z rozmówcami, tym bardziej, że w historiach powoli wychodzi właśnie brak wspólnotowości (kto pamięta mój pierwszy post? https://edgeryders.eu/t/budujmy-wspolnoty/10052
Zatem szukam osób, którym leży na sercu społeczność, robią coś w tym celu i gotowi są (w różnym stopniu) zaangażować się w dyskusję na temat naszej wspólnej przyszłości. Wspominałem o 200euro, ale nie był jakoś szczególnie ważnych element zachęcania. Pozdrowienia!

…inna sprawa, że jesteśmy w środku sezonu urlopowego :smiley:

Uczymy tego cały czas podczas szkolenia z zarządzania społecznością:

W budowaniu społeczności pieniądze są nagrodą, a nie zachętą!

Ludzie dołączają się z różnych powodów, z których jednym jest łączenie się z innymi. Dlatego muszą być narażeni na ciekawe historie. Mam nadzieję, że wszyscy lepiej zrozumiemy, jak to zrobić, w miesiącach przygotowujących festiwal.

Tak, staram się jak możg narażać :wink: ludzi na dobre historie.
Co do wydarzenia: moja znajoma pracuje w Szkole Liderów. To organizacja finansowana przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, która zrzesza działaczy społecznych, politycznych etc. Myślę, że świetnym pomysłem byłoby nawiązanie z nią współpracy w celu zebrania histoii i osóba na event…
Kumpela wraca za dwa tygodnie i będą ją męczyć. Wstępnie wyraziła zainteresowanie. Apropos Otwartego Forum: Gary roważa 20 listopada, czyli nie przestaszył go nasz budżet… Jesteśmy na fali.
Uściski +