Tygodniowe podsumowanie - POPrebel Polska

Kilka tekstów, które ostatnio pojawiły się w naszej społeczności, i dlaczego warto je przeczytać:

  1. Arek głosuje na prawicę, ale nie przyznaje się do tego w swojej pracy - czy masz podobne doświadczenia? Dlaczego boimy się rozmawiać o swoich poglądach?

Hashtagi: #praca #prawica #poglądy #łódzkie #jakglosuje #wybory

  1. Planujemy nasze spotkanie w Polsce - Mikołaja bardzo interesuje organizacja Otwartego Forum jako miejsca, w którym możemy szczerze porozmawiać o tym, co nas różni. I zbliżyć się do siebie. A Ty o czym chciałbyś z nami wtedy porozmawiać?

Hashtagi: #otwarteforum #ponadpodziałami #dialog

  1. Napisałam krótką historię o wystawie na warszawskim Biennale, która uaktywnia osoby wykluczone/dyskryminowane/niezrozumiane przez system. O tym, jak widzą świat osoby niepełnosprawne, dzieci, młodzi uchodźcy.

Hashtagi: #biennalewarszawa #warsawbiennale #niepelnosprawnosc #uchodzcy #sztuka #inkluzywnosc

  1. Martyna opowiedziała o tym, jak ewoluują jej poglądy na temat homoseksualizmu, kościoła, inności - o tym, jak łatwo deklarować wartości, i jak sytuacje życiowe je weryfikują.

Hashtagi: #homoseksualizm #kosciol #wiara #wartosci #tolerancja

  1. Andrzej: “(…) mam poczucie, że jesteśmy świadkami wielkich zmian na naszej planecie, że ten odchył w prawą stronę to coś więcej, niż tylko polityczna zmiana. Niszczymy nie tylko układy społeczne, ale i naturę. To zmierza w złym kierunku.”

Hashtagi: #zmiana #katastrofa #ekologia #planeta

2 Likes

@noemi @nadia @inge @anon82932460

I prepared this summary of last week’s stories in Polish community (three more to summarise, edit and comment on are left, I will include them in next week’s batch) - and prepared short teasers which can be used for social media. Let me know what else would be needed to push it, if you plan to :slight_smile: there’s five, so one per day, if you may :slight_smile:

2 Likes