Task: De trimis newsletter cu idei, initiative si evenimente in care ne putem implica

Va dura ceva timp pana cand (ne) vom invata sa folosim canale de comunicare inclusive: deocamdata informatiile circula peste tot pe internet si mai ales pe privat (ex messenger), unde oamenii foarte faini din Futurespotters propun si intreaba lucruri… si de cele mai multe ori eu nu pot singura sa dau raspunsuri sau sa fac follow up. Insa asta nu e sustenabil, sustenabil e sa folosim canale care ii includ pe mai multi si probleme la care daca raspunde cineva, informatia cu pricina se poate accesa ulterior intr-un spatiu deschis. Colaborarea online e mai mult decat despre canale si tehnologie, noi ii spunem protocol social, fara de care nu vom putea sa ne mobilizam ca si retea.

O sa pregatesc un newsletter saptamana urmatoare la inceput, daca m-ar putea ajuta cineva in ziua de luni ar fi grozav? anyone?

Mi-as dori ca newsletterul sa colecteze informatii utile pentru noi, sa ne putem coordona mai usor. Aveti planuri pentru luna asta si v-ar placea sa-i implicati pe altii? Lasati un comentariu mai jos cu descriere, data si invitatie spre comunitate sau strigat de ajutor (adica “call for help”) si il vom include in mesaj. Mersi!

In for newsletter-making

Voi reveni și cu planurile mele pe luna asta, clar vreau să-i implic și pe alții.

Cu unii am vorbit deja, pe canalele tipice (email & Facebook), dar susțin 100% reamintirea lui Noemi să folosim platforma pentru comunicare. N-o fi cea mai estetică sau la îndemână, dar la nivel de transparență și organizare bate orice conversație unu la unu.

Am deschis link-ul către protocolul social și e de ajutor real. E clar că treaba cu colaborarea online se învață treptat…

trying to get my name in the assigment tab

hope it worked

Task marked as done

Email sent in Sept (retrievable here).