Początek sierpnia w POPrebel - podsumowanie

Oto selekcja historii, które pojawiły się ostatnio na naszej platformie:

  1. Przemoc, alkoholizm, wielodzietność, bieda, żarliwa wiara i duma. O tym, jak niższe klasy, pomimo ciężkiej pracy, nie wychodzą z wiedzy i przez całe życie pracują za najniższą krajową. I jak wstyd jest im sięgać o pomoc.

#przemoc #alkoholizm #bezrobocie #bieda

  1. Czy zgadzasz się z twierdzeniem Marka: Na ten moment prawica jest w defensywie, ale to się kiedyś odwróci? W swoim tekście opowiada on o rządach PiSu, populistycznej twarzy prawicy, roli kościoła i rządach lewicy w Polsce.

#kosciol #populizm #PiS

  1. Samuel rzuca prowokacyjną myśl: “…wcale nie zdziwiłbym się za jakiś czas, że PiS zalegalizuje np. związki homoseksualne czy marihuane. Wtedy byliby już nie do pokonania.” Czy wydaje Ci się to możliwe? I co myślisz o efektach flagowego 500+, które chwali?

#homoseksualizm #populizm #PiS

  1. O tym, dlaczego na Dolnym Śląsku nikt nie chce inwestować czy nawet zostawać, i dlaczego Unia Europejska nie jest dla Polaków rozwiązaniem, pisze Sceptyk:

“Moje miasto to miejsce, do którego przyjeżdżasz na jeden dzień i wyjeżdża. Tu nikt na dłużej nie zostaje. Młodych wysya Wrocław, część tam zostaje, a reszta rusza w świat. No dramat. Gdyby oni poznawali świat i wracali, to super, ale oni nie wracają. Ludzie stracili nadzieję na jakąkolwiek zmianę. Już z tym nie walczą, tylko wyjeżdżają.”

#emigracja #praca #dolnyslask #bezrobocie

  1. Ala, pedagożka i aktywistka, mierzy się z przeszkodami w aktywizmie w małym polskim mieście. Brzmi znajomo"?

Niestety często jestem osamotniona w tym, jak działam. Nie mogę liczyć na wsparcie instytucji publicznych, ponieważ np. włodarze mojego miasta, ba! kurator oświaty twierdzi, że: “U nas w szkołach nie ma problemu z dyskryminacją na jakimkolwiek tle”.

#aktywizm #antydyskryminacja #polska #edukacja

@anon82932460 and @noemi - this is a social media-friendly summary of 5 texts, now good to go, with hashtags and all.