Co je nového?

Ahoj všem, na tomto místě chceme nabídnout shrnutí toho nejzajímavějšího, co se za poslední dobu v naší online komunitě odehrálo. Neváhejte se také podívat i na další vedle té české, kromě ní souběžně fungují polská, německá, srbská a také anglická varianta, která nabízí globální přehled o všech:

V našem fóru se každopádně objevily první dva příspěvky: jeden můj, ve kterém mě současné zkušenosti kamarádky se zdravotním systémem inspirovaly k sepsání jedné z mých vzpomínek z dětství a zamyšlení se nad tím, kam jsme se vlastně za posledních 30 let v tomhle ohledu posunuli. Jak vnímáte vy vztahy lékařů a pacientů a co myslíte, že by se v českém zdravotním systému mělo nejzásadnějšího změnit?

Druhý přípspěvěk přinesla @MariaAlinaAsavei, badatelka na Karlově Univerzitě pocházející z Rumunska, která již několik let žije se svoji rodinou v Praza a nedávno si povídala se svoji kamarádkou z Gruzie o tom, jaký význam má pro lidi žijící trvale v jiných zemích duchovní naplnění a jaké zkušenosti s ním mají v České republice. Jak to vlastně vnímáte vy? Žijeme v zemi tisíců kostelů, jsou tu jen součástí českého skanzenu pro turisty, nebo skutečně nějak plní svoji funkci?

Budeme se těšit na další příspěvky!

Has Likes

Za poslední dobu máme spoustu novinek!

Do našich debat se zapojil @kuba_svehla, který navázal na diskuzi o problematice zdravotnictví, kde ze svých nedávných zkušeností nadnesl otázku protichůdných informací, které může člověk od několika různých lékařů v té samé nemocnici získat a k jaké autoritě se má člověk posléze obracet.

Další zajímavý názor přidala @MariaAlinaAsavei, která nandnesla myšlenku toho, kterým směrem by se měly církve v regionu středovýchodní a jihovýchodní Evropy vydat, aby vytvářel otevřenější a atraktivnější prostředí pro diverzifikované společnosti:

Budeme velice rádi, když také vyjádříte svůj názor!